Skip to main content

Płatności

 • Przelew Natychmiastowy to usługa przeznaczona dla użytkowników bankowości internetowej OK@net umożliwiająca przesłanie środków z rachunków w PLN na rachunki w innych bankach w zaledwie kilka minut. Usługa realizowana jest w systemie BlueCash (SPBC) obsługiwanym przez firmę Blue Media S.A.

  Zalety Przelewu Natychmiastowego:

  • błyskawiczne przelewy - przelew dociera do odbiory w ciągu kilku minut
  • dostępność - usługa dostępna 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • łatwa obsługa - zlecenie przelewu przez OK@net
  • stała opłata - opłata niezależna o kwoty przelewu

  Maksymalna wysokość pojedynczego Przelewu Natychmiastowego BlueCash wynosi 20 tys. zł. Limit dzienny dla Przelewów Natychmiastowych wynosi 50 tys. zł.

  Wykaz banków, będących uczestnikami systemu BlueCash wraz z godzinami ich dostępności.

 • Rozliczenia bezgotówkowe w obrocie krajowym w PLN realizowane są w systemie ELIXIR od poniedziałku do piątku.

  Płatności wysokokwotowe, tj. powyżej 1 mln PLN oraz inne pilne zlecenia, są realizowane w systemie SORBNET od poniedziałku do piątku. Płatności składane do realizacji do godziny 14:30 realizowane są przez Bank w dniu ich złożenia.

 • Express Elixir to w Polsce profesjonalny system rozliczeń płatności natychmiastowych realizowanych bezpośrednio. Z rozwiązania mogą korzystać zarówno Klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy.

  Klienci O.K. Banku Spółdzielczego mogą korzystać z systemu Express Elixir Krajowej Izby Rozliczeniowej i w ciągu zaledwie kilku sekund przelewać pieniądze ze swojego konta na dowolny rachunek w banku, który jest uczestnikiem systemu.

  Express Elixir jest dostępny tak samo jak tradycyjny przelew - w banku; jak również za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej. 

  Dlaczego warto skorzystać z systemu Express Elixir:

  • szybkość – przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiastowo (dostępny poza przerwami technicznymi) – większość transakcji realizowana jest w czasie od kilku do kilkunastu sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy,
  • wygoda – wystarczy zalogować się do swojego konta (bankowość internetowa/mobilna) i dokonać płatności,
  • bezpieczeństwo – Express Elixir obsługuje KIR, instytucja, która od ponad dwudziestu lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce

  Maksymalna kwota pojedynczego zlecenia płatniczego wynosi 20 000 PLN

  Wykaz banków uczestniczących w systemie Express Elixir.

  Więcej informacji o systemie Express Elixir na: www.expresselixir.pl