Skip to main content

Klucz zabezpieczający U2F

O.K. Bank Spółdzielczy - Pionier w wprowadzaniu technologii U2F w Polsce.

 U2F obraz 1

 

Jako pierwszy bank w Polsce, O.K. Bank Spółdzielczy zdecydował się na wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa swoich klientów biznesowych i indywidualnych - klucza U2F (Universal 2nd Factor). Ten proaktywny krok umacnia pozycję banku jako lidera w sektorze bankowym pod względem technologicznym oraz w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci. Dzięki ścisłej współpracy OK Banku Spółdzielczego z firmą I-BS sp. z o.o.  dostawcą bankowości elektronicznej EBO RWD udało się wdrożyć klucze U2F do bankowości elektronicznej.

Czym jest klucz U2F?

Klucz U2F to sprzętowe urządzenie umożliwiające dwuetapowe uwierzytelnianie użytkownika, które gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa niż metody oparte na dynamicznych hasłach jednorazowych, smsach, biometrii czy aplikacjach dostępowych. Dzięki zastosowaniu tej technologii, hakerzy nie mogą uzyskać dostępu do konta bankowego użytkownika, nawet jeśli uda im się zdobyć login i hasło.

Zalety zastosowania klucza U2F w O.K. Banku Spółdzielczym:

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa: Klucz U2F znacznie utrudnia włamania do konta bankowego, chroniąc klientów przed wyłudzeniami, kradzieżą tożsamości oraz innymi zagrożeniami w sieci.
  • Prostota obsługi: Użytkowanie klucza U2F jest niezwykle proste - wystarczy podłączyć go do portu USB i dotknąć, aby uzyskać dostęp do konta.
  • Kompatybilność z różnymi urządzeniami: Klucz U2F może być używany z wieloma platformami i usługami, takimi jak Google, Facebook czy Microsoft 365, zapewniając ochronę na każdym kroku.

Zabezpieczenie danych swoich klientów jest dla Banku priorytetem. Wprowadzenie technologii U2F potwierdza fakt, że podnoszenie jakości usług bankowych oraz dbałość o bezpieczeństwo klientów są kluczowymi wartościami jakimi kieruje się nasz Bank. Dzięki temu zyskujemy zaufanie i lojalność swoich klientów, którzy mogą być pewni, że ich finanse są dobrze chronione przez nowoczesne rozwiązania z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ - ZAPRASZAMY NA DEDYKOWANĄ STRONĘ U2F:
https://u2f.okbank.pl/

Do pobrania dodatkowe materiały informacyjne:

Ulotka reklamowa:
- ulotka reklamowa 1
- ulotka reklamowa 2

Regulamin:
- Regulamin korzystania z klucza zabezpieczeń U2F

Film instruktażowy:
Klucz zabezpieczający U2F

 

300dpi logo

 

Jesteśmy również i zapraszamy: