Skip to main content

Pierwsza debata społeczna w temacie "Oszustwa internetowe" już za nami

Historie i przykłady z życia, statystyki oszustw internetowych, pytania i odpowiedzi, symulacje „włamania na konto bankowe” bez użycia klucza U2F i przykład logowania do bankowości internetowej przy użyciu klucza U2F, quiz z wyjątkowymi nagrodami.

Jesteśmy już po pierwszej debacie społecznej w temacie „Oszustwa internetowe. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdzie szukać pomocy”, która odbyła się 15 lutego 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych. Osoby, które uczestniczyły w quizie i prawidłowo odpowiedziały na pytania otrzymały klucze U2F.

Szczególne podziękowania dla Organizatorów debaty społecznej: Powiatowej Komendzie Policji w Mikołowie, Towarzystwu Przyjaciół Łazisk i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych - złożył w imieniu O.K. Banku Spółdzielczego Prezes Zarządu Dariusz Wójcik. Pogratulował również aktywnym uczestnikom- zwycięzcom quizu. Klucze U2F są już w ich posiadaniu  - "od teraz mogą  spać spokojnie".

Z ramienia Komendy Powiatowej w Mikołowie o oszustwach opowiedział mł. asp. Sebastian Kapias, z kolei, w jaki sposób możemy uchronić swoje środki na koncie wskazywali przedstawiciele O.K Banku Spółdzielczego: wiceprezes zarządu ds. handlowych i IT Tomasz Kapłanek oraz Grzegorz Konsek kierownik Zespołu Informatyków.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Towarzystwa Przyjaciół Łazisk, dyrektor – SP 3 im. M. Kopernika w Łaziskach Górnych/przewodnicząca Zarządu - Towarzystwo Przyjaciół Łazisk w Łaziskach Górnych Monika Kukla, mieszkańcy miasta, prezes zarządu Orzesko-Knurowskiego Banku Spółdzielczego Dariusz Wójcik, dyrektor oddziału Banku w Ornontowicach Jan Skupnik, Agnieszka Synowiec - koordynator ds. Relacji z Rynkiem, zastępca naczelnika wydziału prewencji z Mikołowa asp. Piotr Dembecki, zastępca komendanta komisariatu w Łaziskach Górnych - podkom. Mateusz Serafin oraz komendant komisariatu w Łaziskach Górnych podinsp. Sesbastian Krzysztofik oraz st. post. Dawid Gamża.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili: było bardzo merytorycznie, profesjonalnie i dlatego należy takie spotkania powtarzać. Do zobaczenia już niebawem.

a   8

  69    120 

   1111    124

  212  199

  37  56

 1299  123