Laur Knurowa dla Prezesa Kapłanka

231299 

Laur Knurowa jest najważniejszym wyróżnieniem, jakie mogą otrzymać mieszkańcy miasta, osoby zasłużone dla Knurowa oraz instytucje i organizacje. Laur Knurowa przyznawany jest od 20 lat.

W roku 2015 trafił do Józefa Kapłanka, wieloletniego prezesa Orzesko-Knurowskiego Banku Spółdzielczego. W 1996 roku został on prezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Knurowie, który po przekształceniach z czasem stał się Orzesko-Knurowskim Bankiem Spółdzielczym. Pod jego kierownictwem z małego, lokalnego banku, stał się jednym z największych i najlepszych banków spółdzielczych Polsce wchodząc m.in. 2010 roku na GPW w Warszawie.

Prezes Józef Kapłanek jest również współzałożycielem Domu Maklerskiego Banku BPS w Warszawie, od wielu lat pełni także funkcję członka Rady Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości. W Knurowie zakładał Fundację na Rzecz Rozwoju Miasta Knurowa oraz był inicjatorem kontaktów z partnerskim miastem Kazincbarcika. Ma na koncie liczne wyróżnienia w tym Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP, Złoty Medal za Długoletnią Służbę nadany również przez Prezydenta RP czy też medal za zasługi dla bankowości.

" Instytucja kierowana przez Józefa Kapłanka obsługuje klientów z całego kraju, ściągając do centrali banku w Knurowie zewnętrzne środki finansowe, które bank angażuje w rozwój przedsiębiorczości na terenie Knurowa, wzmacniając kapitałowo firmy, czyniąc je dochodowymi i generując łącznie z Bankiem wielomilionowe podatki tworzące część dochodu gminy (...) "  - wniosek o przyznanie Lauru Knurowa.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,70
więcej